Murata Electronics LQW18CN33NJ00D
Part No.:
LQW18CN33NJ00D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQW18CN33NJ00D.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 1.7A 35 MOHM SMD
Comments
LQW18CN33NJ00D Specifications
Series:
LQW18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
35mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)