Murata Electronics LQW21FT1R0M0HL
Part No.:
LQW21FT1R0M0HL
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQW21FT1R0M0HL.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 700MA POWRTRN
Shipping
Inventory:489
Comments
LQW21FT1R0M0HL Specifications
Series:
LQW21
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
320MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)