Murata Electronics LQW43FT180M0HL
Part No.:
LQW43FT180M0HL
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLQW43FT180M0HL.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 845MA POWRTRN
Shipping
Inventory:121
Comments
LQW43FT180M0HL Specifications
Series:
LQW43
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)