ams-OSRAM USA INC. LR P47F-U2AB-1-3A5A-30-R18-Z
Part No.:
LR P47F-U2AB-1-3A5A-30-R18-Z
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLR P47F-U2AB-1-3A5A-30-R18-Z.pdf
Description:
LED RED CLEAR SMD
Comments
LR P47F-U2AB-1-3A5A-30-R18-Z Specifications
Millicandela Rating:
1180mcd
Lens Size:
1.90mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.2V
Current - Test:
30mA
Wavelength - Dominant:
625nm
Wavelength - Peak:
634nm
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.55mm W