Bel Power Solutions LRSA08-30-900
Part No.:
LRSA08-30-900
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLRSA08-30-900.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 240W
Comments
LRSA08-30-900 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
LRSA
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
30V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
8 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
240W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Features:
Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:
Rack Mount
Size / Dimension:
17.16" L x 10.35" W x 5.22" H (435.8mm x 263.0mm x 132.6mm)