ams-OSRAM USA INC. LS P47F-U2AA-1-3A5A-30-R18-Z
Part No.:
LS P47F-U2AA-1-3A5A-30-R18-Z
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLS P47F-U2AA-1-3A5A-30-R18-Z.pdf
Description:
LED POINTLED REV SMD
Comments
LS P47F-U2AA-1-3A5A-30-R18-Z Specifications
Millicandela Rating:
980mcd
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.2V
Current - Test:
30mA
Wavelength - Dominant:
633nm
Wavelength - Peak:
645nm
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W