Taiyo Yuden LSRNJ12575GL3R9NMY
Part No.:
LSRNJ12575GL3R9NMY
Description:
FIXED IND 3.9UH 7.38A 11.88 MOHM
Comments
LSRNJ12575GL3R9NMY Specifications
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.38 A
Current - Saturation (Isat):
12.52A
DC Resistance (DCR):
11.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
41.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)