Analog Devices Inc. LT1034CZ-2.5#PBF
Part No.:
LT1034CZ-2.5#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Voltage Reference
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLT1034CZ-2.5#PBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V/7V TO92-3
Shipping
Inventory:158
Comments
LT1034CZ-2.5#PBF Specifications
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package/Case:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Reference Type:
Shunt, Dual
Output Type:
Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V, 7V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
20 mA
Tolerance:
±1.6%
Temperature Coefficient:
40ppm/°C, -
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
Current - Supply:
Current - Cathode:
30 µA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)