Analog Devices Inc. LT1125ACN#PBF
Part No.:
LT1125ACN#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Instrumentation, Op Amps, Buffer Amps
Package:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLT1125ACN#PBF.pdf
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Comments
LT1125ACN#PBF Specifications
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
LT®
Package/Case:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Amplifier Type:
General Purpose
Number of Circuits:
4
Output Type:
Slew Rate:
4.5V/µs
Gain Bandwidth Product:
12.5 MHz
-3db Bandwidth:
Current - Input Bias:
8 nA
Voltage - Input Offset:
25 µV
Current - Supply:
2.3mA (x4 Channels)
Current - Output / Channel:
Voltage - Supply Span (Min):
8 V
Voltage - Supply Span (Max):
44 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C