TDK Corporation LTF5022T-100M1R3-D
Part No.:
LTF5022T-100M1R3-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLTF5022T-100M1R3-D.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.51A 160MOHM SMD
Shipping
Inventory:743
Comments
LTF5022T-100M1R3-D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
LTF5022T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.51 A
Current - Saturation (Isat):
1.37A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)