TDK Corporation LTF5022T-4R7N2R0-D
Part No.:
LTF5022T-4R7N2R0-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLTF5022T-4R7N2R0-D.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.18A 74MOHM SMD
Shipping
Inventory:279
Comments
LTF5022T-4R7N2R0-D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
LTF5022T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.18 A
Current - Saturation (Isat):
2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
74mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)