Diodes Incorporated LX11384001
Part No.:
LX11384001
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC
Comments
LX11384001 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ LX
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)