EXCELSYS / Advanced Energy LXV200-050SW
Part No.:
LXV200-050SW
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLXV200-050SW.pdf
Description:
LED DRIVER CV AC/DC 50V 4A
Comments
LXV200-050SW Specifications
Series:
LXV200 (200W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
50V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-35°C ~ 70°C
Efficiency:
92.5%
Size / Dimension:
8.90" L x 2.66" W x 1.57" H (226.0mm x 67.5mm x 40.0mm)