EXCELSYS / Advanced Energy LXV50-048SW
Part No.:
LXV50-048SW
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLXV50-048SW.pdf
Description:
LED DRIVER CV AC/DC 48V 1.05A
Comments
LXV50-048SW Specifications
Series:
LXV50 (50W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
1.05A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-35°C ~ 55°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
7.60" L x 1.67" W x 1.36" H (193.0mm x 42.5mm x 34.5mm)