ams-OSRAM USA INC. LY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18F-Z
Part No.:
LY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18F-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18F-Z.pdf
Description:
LED YELLOW CLEAR SMD
Comments
LY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18F-Z Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
PointLED®
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Yellow
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
1570mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.05V
Current - Test:
30mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
590nm
Wavelength - Peak:
597nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W