ams-OSRAM USA INC. LY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18-Z
Part No.:
LY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18-Z
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18-Z.pdf
Description:
LED YELLOW CLEAR SMD BOTTOM ENT
Comments
LY P47F-V2BA-36-3B5B-30-R18-Z Specifications
Color:
Yellow
Millicandela Rating:
1570mcd
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.05V
Current - Test:
30mA
Mounting Type:
Surface Mount, Bottom Entry
Wavelength - Dominant:
590nm
Wavelength - Peak:
597nm
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W