MACOM Technology Solutions MAAMSS0045
Part No.:
MAAMSS0045
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Amplifiers
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMAAMSS0045.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1.4GHZ-2GHZ 8SO
Comments
MAAMSS0045 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.4GHz ~ 2GHz
P1dB:
16dBm
Gain:
14dB
Noise Figure:
1.4dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
Current - Supply:
45mA
Test Frequency:
1.785GHz