Bel Power Solutions MAP30-1005G
Part No.:
MAP30-1005G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMAP30-1005G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Comments
MAP30-1005G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
MAP30 (30W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
30W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
2.6 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.00" L x 5.00" W x 1.16" H (76.2mm x 127.0mm x 29.5mm)