Infineon Technologies MB3793-27DPNF-G-JN-ERE1
Part No.:
MB3793-27DPNF-G-JN-ERE1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Supervisors
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMB3793-27DPNF-G-JN-ERE1.pdf
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOP
Comments
MB3793-27DPNF-G-JN-ERE1 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored:
1
Voltage - Threshold:
2.7V
Output:
Open Drain or Open Collector
Reset:
Active Low
Reset Timeout:
30ms Minimum
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)