Murata Electronics MDH6045C-150MB=P3
Part No.:
MDH6045C-150MB=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMDH6045C-150MB=P3.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.8A 55 MOHM SMD
Comments
MDH6045C-150MB=P3 Specifications
Product Status:
Not For New Designs
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
55mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)