Murata Electronics MDH6045C-330MA=P3
Part No.:
MDH6045C-330MA=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMDH6045C-330MA=P3.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 130MOHM SMD
Comments
MDH6045C-330MA=P3 Specifications
Series:
MDH6045C
Product Status:
Active
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
130mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)