Murata Electronics MDH7045C-3R3NB=P3
Part No.:
MDH7045C-3R3NB=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMDH7045C-3R3NB=P3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.4A 16MOHM SMD
Comments
MDH7045C-3R3NB=P3 Specifications
Series:
MDH7045C
Product Status:
Active
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
16mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)