Diodes Incorporated MK2700001
Part No.:
MK2700001
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
Description:
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS
Comments
MK2700001 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
MK
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
27 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)