Gowanda Electronics MLRF0805-027K
Part No.:
MLRF0805-027K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMLRF0805-027K.pdf
Comments
MLRF0805-027K Specifications
Series:
MLRF0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
670 mA
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)