Gowanda Electronics MLRF0805-470K
Part No.:
MLRF0805-470K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMLRF0805-470K.pdf
Comments
MLRF0805-470K Specifications
Series:
MLRF0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
210 mA
DC Resistance (DCR):
3Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
600MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)