Monolithic Power Systems Inc. MPL-AL4020-4R7
Part No.:
MPL-AL4020-4R7
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Package:
2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMPL-AL4020-4R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.65A 52.2 MOHM
Shipping
Inventory:133
Comments
MPL-AL4020-4R7 Specifications
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Series:
MPL-AL
Package/Case:
2-SMD
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
3.65 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
52.2mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)