MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-1802S-60-30
Part No.:
MPS-1802S-60-30
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMPS-1802S-60-30.pdf
Description:
60V 30A,1800W*2,Input 198~242VAC
Comments
MPS-1802S-60-30 Specifications
Voltage - Supply:
198 ~ 242VAC
Voltage - Output:
0 ~ 60V
Current - Output:
0 ~ 30A
Size / Dimension:
16.929" L x 16.530" W x 3.464" H (430.00mm x 420.00mm x 88.00mm)
Features:
Power (Watts):
1800W