Omron Automation and Safety MS4800B-40-1200-10X-30R
Part No.:
MS4800B-40-1200-10X-30R
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMS4800B-40-1200-10X-30R.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 40MM
Comments
MS4800B-40-1200-10X-30R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
MS4800
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Protection:
Arm/Foot
Detection Capability:
40mm
Protective Height:
1200mm
Number of Beams:
40
Beam Pitch:
30mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
MS4800B-40-1200-10X-30R FAQ
1. How to order MS4800B-40-1200-10X-30R on HONGKONG NSD TRADE LIMITED?
3. Are the MS4800B-40-1200-10X-30R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS4800B-40-1200-10X-30R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
MS4800B-40-1200-10X-30R Tags
  • MS4800B-40-1200-10X-30R
  • MS4800B-40-1200-10X-30R PDF
  • MS4800B-40-1200-10X-30R Datasheet
  • MS4800B-40-1200-10X-30R Images
  • Buy MS4800B-40-1200-10X-30R
  • MS4800B-40-1200-10X-30R Price
  • MS4800B-40-1200-10X-30R Distributor
  • MS4800B-40-1200-10X-30R Supplier
  • MS4800B-40-1200-10X-30R Wholesale
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)