Meritek MXT5BFI32K768
Part No.:
MXT5BFI32K768
Manufacturer:
Meritek
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMXT5BFI32K768.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Comments
MXT5BFI32K768 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Meritek
Series:
MXT5
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.193" L x 0.071" W (4.90mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)