Meritek MXTO6FI32K768B
Part No.:
MXTO6FI32K768B
Manufacturer:
Meritek
Category:
Crystals
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDMXTO6FI32K768B.pdf
Description:
Crystal 32.768kHz 6pF 20ppm SMD
Comments
MXTO6FI32K768B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Meritek
Series:
MXTO
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.236" L (1.90mm x 6.00mm)