Chip Quik Inc. NC2SWLF.020 0.3OZ
Part No.:
NC2SWLF.020 0.3OZ
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNC2SWLF.020 0.3OZ.pdf
Description:
LF SOLDER WIRE MINI POCKET PACK
Comments
NC2SWLF.020 0.3OZ Specifications
Composition:
Sn99.3Cu0.7 (99.3/0.7)
Diameter:
0.020" (0.51mm)
Melting Point:
441°F (227°C)
Wire Gauge:
24 AWG, 25 SWG