Chip Quik Inc. NC3SWLF.031 0.5OZ
Part No.:
NC3SWLF.031 0.5OZ
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNC3SWLF.031 0.5OZ.pdf
Description:
LF SOLDER WIRE MINI POCKET PACK
Comments
NC3SWLF.031 0.5OZ Specifications
Composition:
Sn96.5Ag3.5 (96.5/3.5)
Diameter:
0.031" (0.79mm)
Melting Point:
430°F (221°C)
Wire Gauge:
20 AWG, 21 SWG