onsemi NCV97400MW00R2G
Part No.:
NCV97400MW00R2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Special Purpose Regulators
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNCV97400MW00R2G.pdf
Description:
IC PMIC MULTI-OUTPUT 32QFNW
Comments
NCV97400MW00R2G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
32-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Applications:
Voltage - Input:
4.1V ~ 40V
Number of Outputs:
4
Voltage - Output:
3.3V, 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)