CEC Xtal N-F-12.000M-12-2020-2070-150
Part No.:
N-F-12.000M-12-2020-2070-150
Manufacturer:
CEC Xtal
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDN-F-12.000M-12-2020-2070-150.pdf
Description:
XTAL 12M 12PF 20PPM 150 -20~70 S
Comments
N-F-12.000M-12-2020-2070-150 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CEC Xtal
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)