CEC Xtal N-F-25.000M-10-3030-4085-60
Part No.:
N-F-25.000M-10-3030-4085-60
Manufacturer:
CEC Xtal
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDN-F-25.000M-10-3030-4085-60.pdf
Description:
XTAL 25M 10PF 30PPM 60 -40~85 SM
Comments
N-F-25.000M-10-3030-4085-60 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CEC Xtal
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)