TDK Corporation NL565050T-682J-PF
Part No.:
NL565050T-682J-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNL565050T-682J-PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8MH 30MA 110 OHM SMD
Comments
NL565050T-682J-PF Specifications
Inductance:
6.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
30 mA
DC Resistance (DCR):
110Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
700kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
252 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)