TDK Corporation NLC565050T-680K-PF
Part No.:
NLC565050T-680K-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNLC565050T-680K-PF.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 290MA 1.2 OHM SMD
Comments
NLC565050T-680K-PF Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
290 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)