TDK Corporation NLC565050T-681K-PF
Part No.:
NLC565050T-681K-PF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNLC565050T-681K-PF.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 100MA 10 OHM SMD
Comments
NLC565050T-681K-PF Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
10Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)