Taiyo Yuden NRT6045T221MMRR
Part No.:
NRT6045T221MMRR
Description:
FIXED IND 220UH 420MA 1.32OHM SM
Comments
NRT6045T221MMRR Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
420 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
DC Resistance (DCR):
1.32Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)