Taiyo Yuden NS10145T681MNV8
Part No.:
NS10145T681MNV8
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 680 UH 0.42A 1.89 OHM
Comments
NS10145T681MNV8 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LBRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
420 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.89Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)