Taiyo Yuden NS10155T3R3NNA
Part No.:
NS10155T3R3NNA
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS10155T3R3NNA.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.49A 12MOHM SMD
Comments
NS10155T3R3NNA Specifications
Series:
NS
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.49 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)