Taiyo Yuden NS10165T150MNVV
Part No.:
NS10165T150MNVV
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS10165T150MNVV.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.6A 33.6MOHM SMD
Comments
NS10165T150MNVV Specifications
Series:
NS
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
DC Resistance (DCR):
33.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13.2MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)