Taiyo Yuden NS10165T1R5NNVV
Part No.:
NS10165T1R5NNVV
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS10165T1R5NNVV.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.04A 7.5MOHM SM
Comments
NS10165T1R5NNVV Specifications
Series:
NS
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.04 A
Current - Saturation (Isat):
13.6A
DC Resistance (DCR):
7.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
85.4MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)