Taiyo Yuden NS12555T681MNV
Part No.:
NS12555T681MNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12555T681MNV.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 610MA 1.044 OHM
Comments
NS12555T681MNV Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
480mA
DC Resistance (DCR):
1.044Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)