Taiyo Yuden NS12565T150MNV
Part No.:
NS12565T150MNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12565T150MNV.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4.33A 28.5MOHM SM
Comments
NS12565T150MNV Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.33 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
28.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14.4MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)