Taiyo Yuden NS12565T151MNV
Part No.:
NS12565T151MNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12565T151MNV.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.54A 208MOHM SM
Comments
NS12565T151MNV Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.54 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
208mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4.8MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)