Taiyo Yuden NS12565T2R0NNV
Part No.:
NS12565T2R0NNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12565T2R0NNV.pdf
Description:
FIXED IND 2UH 7.6A 9.6 MOHM SMD
Comments
NS12565T2R0NNV Specifications
Inductance:
2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.6 A
Current - Saturation (Isat):
13.91A
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
82.3MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)