Taiyo Yuden NS12565T7R0NNV
Part No.:
NS12565T7R0NNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12565T7R0NNV.pdf
Description:
FIXED IND 7UH 5.21A 19.5MOHM SMD
Comments
NS12565T7R0NNV Specifications
Inductance:
7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.21 A
Current - Saturation (Isat):
7.8A
DC Resistance (DCR):
19.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
24.6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)