Taiyo Yuden NS12575T150MNV
Part No.:
NS12575T150MNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12575T150MNV.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 5.22A 22.1MOHM SM
Comments
NS12575T150MNV Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.22 A
Current - Saturation (Isat):
6.3A
DC Resistance (DCR):
22.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)