Taiyo Yuden NS12575T151MNV
Part No.:
NS12575T151MNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12575T151MNV.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.51A 194MOHM SM
Comments
NS12575T151MNV Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.51 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
194mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3.4MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)